ابزار شناسی

شناخت ابزار و مواد 

نقاشیخط به هر شکل و فرمی که صورت بگیرد، نیازمند ابزار و مواد وسایل لازم نیز می باشد.در این صفحه سعی می کنیم به صورت جامع تا جایی که اطلاعات داریم و توانایی ، خدمت شما به معرفی و شیوه کاربرد این ابزار بپردازیم  .


ساخت بوم پارچه ای

یکی از مواد مصرفی پر کاربرد نقاشیخط، بوم های پارچه ای هست .بسیاری از دوستان خوشنویس علاقمند به نقاشیخط  روی کاغذ بسیار توانمند هستند ،و از کار روی بوم هراس دارند .چون برای ایشان قلم نی و کاغذ ، فضایی آشنا و قابل کنترل دارد ولی با قلم مو  و بوم چندان راحت نیستند .در این خصوص در آینده صحبت خواهم کرد .

ساخت بوم نقاشی اولین قدم برای حرفه ای هاست .امید وارم از این دوره پر بار حسابی استفاده کنید .هم می تواند برای شما درآمد زا باشد و هم در هزینه های شما صرفه جویی بشود . تشکر فراوان دارم از دوست هنرمندم جناب آقای علی رنجبریان عزیز که قبول زحمت نمودند و کلی وقت گذاشتند، تا تجربه ی بوم سازی خود را در فضای مجازی جاودان کنند .ویدیو ها رو با حوصله و پشت سر هم چند بار ببینید تا ذهنیت خوبی به شما بده و بعد به کار عملی بپردازد .


قسمت دوم :در این قسمت ابزار معرفی می شود و نحوه ساخت چهار چوب بوم به شیوه ای متفاوت آموزش داده می شود .قطعا شما می توانید برای ساخت چهار چوب از یک نجار حرفه ای کمک بگیرید .در این آموزش سعی شده صفر تا صد کار با جزییات و فوت کوزه گری آموزش داده بشه که دوستان محتاج دیگری نشوند .


در ویدیو بعدی شما یاد می گیرید، که چطور اندازه پارچه بوم را با توجه به چهارچوب برش بدهید که برای زیر سازی آماده کنید .


در این بخش یاد می گیرید که چطور پارچه ی بوم را روی چهار چوب ثابت کنید . باید به شکلی این کار صورت بگیرد که شلخته نباشد . باید به شکلی کار صورت بگیرد که در صورت لزوم  اگر لازم شد بتوان آن را دوباره باز کرد.


بخش پایانی و صحبت های تکمیلی

این مطلب را بخوانید   دوره هنر جو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *